w

Jak pozbyć się trądziku? Czy to możliwe?

adobestock 188846327

Wiele osób w wieku nastoletnim zmaga się z trądzikiem. Często sądzimy, że gdy skończymy 25 lat, to już ten problem do nas nie wróci. Ale to wcale nie jest takie pewne. W końcu trądzik może mieć różne odmiany. Dziś podpowiemy Wam, jak radzić sobie z tą chorobą.

Jak dbać o skórę chorując na trądzik?

Trądzik może mieć wiele przyczyn. Często uwarunkowany jest genetycznie, a często jego przyczyną jest nadmiar sebum, które wytwarza nasza skóra. Pewne jest to, że trądzik bywa uciążliwy. W końcu skóra nie prezentuje się dobrze i nawet mocny makijaż nie jest w stanie ukryć pryszczy. Nie można jednak zapominać, że trądzik można leczyć. Jednocześnie istotne znaczenie ma także właściwa pielęgnacja skóry. Kosmetyki trzeba wybierać świadomie, zwracając uwagę na ich skład. Doskonale sprawdzą się tutaj dermokosmetyki, które w składzie mają niacynamid. Ma on silne działanie antybakteryjne. Reguluje też poziom wydzielania sebum, a do tego wszystkiego zmniejsza widoczność porów. Skóra staje się bardziej odżywiona, jędrna, a przy czym na jej powierzchni pojawia się coraz mniej zmian skórnych. Poza kosmetykami z niacynamidem warto również stosować te, które w składzie mają aloes. Również on doskonale łagodzi podrażnienia, ale też działa antybakteryjnie i przyśpiesza proces gojenia się skóry. Pielęgnacje należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia skóry. Do tego celu wręcz idealnie sprawdzi się delikatny środek myjący, w formie żelu, który w składzie ma cynk. Wykazuje on działanie antybakteryjne, ale też normalizuje pracę gruczołów łojowych. W ciągu dnia warto przemywać skórę wodą termalną, która przywraca jest naturalne pH, a przy tym pomaga zmniejszyć nadreaktywność skóry.

Leczenie trądziku – poznajcie Izotretynoine

Leczenie ciężkich odmian trądziku jest trudne i może trwać latami. Często konieczne jest podjęcie radykalnych kroków. Oznacza to, że gdy podstawowa farmakoterapia nie działa, lekarz może zalecić lek, który zawiera substancję czynną jaką jest Izotretynoina. Stosuje się ją w poważnych formach trądziku. Jednak lekarze uważają, że wykazuje ona dużą skuteczność. Czym więc jest Izotretynoina w kremie lub tabletkach? Jest to retinoid pierwszej generacji. Dokładny mechanizm działania izotretynoiny nie został do końca i poznany. Pewne jest to, żę izotretynoina jest prolekiem, co oznacza, że w w organizmie człowieka ulega przekształceniu do aktywnych metabolitów: tretynoiny, 4-oksoizotretynoiny i 4-oksotretynoiny. Dzięki temu jej działanie jest różnorodne. Działa ona nie tylko przeciwzapalne na skórę, ale też zmniejsza wielkość gruczołów łojowych oraz zmniejsza ich aktywność. Do tego zapobiega powstawaniu zaskorników. Kropką nad „i” jest fakt, że hamuje ona namnażanie bakterii Propionibacterium acnes.

Dieta też jest ważna – co warto wiedzieć na temat zdrowego stylu odżywiania?

Oczywiście nie można zapominać jak ważna w leczeniu trądziku jest dieta. Tutaj zasadniczo nie trzeba wprowadzać specjalnego jadłospisu. Przede wszystkim trzeba postawić na zdrowe i nieprzetworzone dania. Powinny być oparte przede wszystkim na dużej ilości świeżych warzyw. Całkowicie zabronione jest spożywanie dań typu fast food, które nasilają wydzielanie sebum. Musimy też wspomnieć, że nie można sobie pozwolić nawet na okazjonalne picie alkoholu, bo powoduje on stan zapalny, spowalnia metabolizm i do tego zatrzymuje toksyny w organizmie.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Avatar of Redakcja InfozNeta.pl

Napisane przez Redakcja InfozNeta.pl

Szukasz ciekawych i unikalnych treści z internetu? Nasza strona internetowa oferuje szeroką gamę fascynujących artykułów, poradników i ciekawostek, które z pewnością zapewnią ci rozrywkę i informacje. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym internautą, czy doświadczonym weteranem sieci, na Ciekawostkach z internetu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

women s face cream to moisturize the skin 2022 11 16 21 07 33 utc

Sposoby na nawilżenie przesuszonej skóry. Poznaj najskuteczniejsze!

handsome shirtless man spraying deodorant isolate 2022 12 08 03 23 59 utc

Antyperspiranty męskie – komfort, świeżość i ochrona przez cały dzień!