w

Nasiona marihuany – czy w Polsce są legalne?

glowne nasionamarihuanyparwo

Marihuana to jedna z roślin występujących naturalnie na naszej planecie, która wzbudza najwięcej kontrowersji. Z jednej strony można ją kupić legalnie w aptece, nawet w Polsce, stosowana jest bowiem jako lek, dostępny na receptę, pomagający w zmaganiach z różnego rodzaju chorobami czy dolegliwościami. Z drugiej strony po konopie indyjskie sięgają osoby do celów rekreacyjnych – a to w naszym kraju już legalne nie jest. Marihuana jest bowiem traktowana jako narkotyk i prawnie jej posiadanie, handel czy hodowla jest zabroniona. A co z nasionami marihuany? Nasiona marihuany są jak starannie strzeżone skrzynki, w których ukryte są wszystkie cechy tej rośliny zarówno te zdrowotne jak i rekreacyjne. Ale czy można je legalnie kupić i posiadać w naszym kraju?

Nasiona konopi indyjskich

Spis Treści

Czy nasiona konopi indyjskich są legalne dostępne w Polsce?

Odpowiedź jest prosta: Tak, nasiona marihuany są legalne w naszym kraju. Legalnie można posiadać, oraz można handlować ziarnami konopi indyjskich, a to wszystko zgodnie z polskim prawem. Sytuacja zmienia się dopiero wtedy, gdy chcemy takie nasiona posadzić w ziemi w celu uzyskania rośliny z zawartością związku psychoaktywnego – THC. Wtedy naruszamy prawo i narażamy się na konsekwencje prawne. Już samo kiełkowanie takich ziaren nie jest akceptowalne przez prawo polskie. A kara za posiadanie i uprawę marihuany na własny użytek oraz./lub na handel suszem konopnym to, jak mówi wyrok Trybunału Konstytucyjnego (TK) z dnia 4 listopada 2014 roku, jest jednoznaczna. Karą to może być pozbawienie wolności do lat trzech.

Czyli można legalnie zakupić nasiona marihuany, nie narażając się na prawne konsekwencje?

Tak, legalny zakup nasion marihuany jest całkowicie zgodny z obowiązującym polskim prawem. W Internecie występuje wiele sklepów on-line, posiadających w swojej ofercie nasiona konopi indyjskich. Jednym z takich profesjonalnych miejsc, gdzie takowe nasiona konopi do celów kolekcjonerskich można nabyć, jest sklep www.ziarnozycia.pl.  Szczegółowe opisy produktów pomagają łatwo znaleźć odpowiednią odmianę, na blogu znajduje się mnóstwo ciekawych informacji związanych z marihuaną. Informacje te dotyczą min. medycznego aspektu marihuany, opisują związki zawarte w konopiach, ciekawostki ze świata konopi i wiele wiele innych.

Nasiona marihuany legalny sklep
Nasiona marihuany sklep

Co grozi za posiadanie nasion konopi indyjskich?

Nic. Za samo posiadanie nasion marihuany nie grożą żadne sankcje prawne w Polsce. Oczywiście dopóki nie wysiejemy nasion konopi indyjskich. Tak więc nie spotkają nas żadne negatywne konsekwencje z faktu samego posiadania nasion. Możemy więc bez problemu kolekcjonować tego typu ziarenka. Samo kolekcjonowanie takich ziaren jest bardzo ciekawą pasją, na której można zarobić. Unikalne genetyki tej rośliny są bowiem w cenie, a wartość takich nasion waha się od około 20 do nawet 150 zł za jedno ziarenko.

Podsumowując, Polska jak i zdecydowana większość krajów Unii Europejskiej, nie zakazuje posiadania i handlu nasionami marihuany. Dla wielu może być to swojego rodzaju paradoks, gdzie uprawa konopi jest zabroniona a posiadanie samych nasion już nie. Dzieje się tak iż nasiona same w sobie nie posiadają substancji psychotropowych. Poza tym nasiona konopi indyjskich można znaleźć np.. w karmie dla papug.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Avatar of Redakcja InfozNeta.pl

Napisane przez Redakcja InfozNeta.pl

Szukasz ciekawych i unikalnych treści z internetu? Nasza strona internetowa oferuje szeroką gamę fascynujących artykułów, poradników i ciekawostek, które z pewnością zapewnią ci rozrywkę i informacje. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym internautą, czy doświadczonym weteranem sieci, na Ciekawostkach z internetu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

botki

Przygotuj swoją szafę na jesień!

372902734 848936630116411 5823946528904675222 n

Kolonie i obozy letnie dla dzieci i młodzieży 2024 – aktywna forma wypoczynku