w

Jedwab i jego wykorzystanie w odzieży

silk 571834 640

Jedwab i tkaniny z jedwabiu są znane ludzkości od tysięcy lat. Od zawsze ceniono ich jakość, właściwości, a sposób produkcji jedwabiu był pilnie strzeżonym sekretem Chin. Dziś tkaniny z jedwabiu są dostępne dla wszystkich, a dzięki nowym technologiom produkcji tkanin możemy wybrać taki rodzaj jedwabiu, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Jakie są rodzaje tkanin z jedwabiu?

Jedwabne materiały, z których są szyte nasze ubrania, powstają w kilku etapach. Każdy z nas wie, że jedwab pochodzi z kokonów motyli jedwabników. By lepiej zrozumieć, czym jest jedwab, warto poznać ten proces bliżej. Zanim larwa stanie się motylem, buduje sobie kokon, w którym będzie się przepoczwarzać. Z jednego kokonu można uzyskać około… półtora kilometra nici jedwabnej. Jest ona na tyle cienka, że trzeba połączyć ją z innymi nićmi – tak powstaje jedwabna przędza. Następnie z tej przędzy powstaje tkanina jedwab, a w zależności od tego, jak zostanie spleciona, jaką techniką – takie właściwości będzie miał materiał.

Rodzaje tkanin z jedwabiu to m.in.:

  • Krepa
  • Muślin,
  • Tafta
  • Żorżeta,
  • Szyfon

oraz wiele innych. Tkaniny jedwabne w sklepie internetowym Izpol są przyporządkowane do różnych kategorii tak, by przy planowaniu szycia konkretnych rzeczy z jedwabiu było łatwiej dokonać wyboru. Każda z tych tkanin to jedwab, ale różnice w splocie czy technice wykonania sprawiają, że ma nieco inne właściwości.

Jakie są właściwości tkanin jedwabnych?

Jedwab to idealny wybór dla alergików. Dzięki temu, że splot tkaniny jedwabnej jest bardzo drobny, przyciąga ona znacznie mniej alergenów niż na przykład bawełna (przy czym oczywiście należy regularnie czyścić tkaninę jedwabną, co najmniej raz na tydzień, jeśli ma styczność z naszą twarzą). Jedwabne tkaniny, jak wszystkie inne pochodzenia naturalnego, są bardzo przyjemne dla skóry, przewiewne, dające wysoki komfort noszenia, ale też jednocześnie delikatne i wymagające odpowiedniej pielęgnacji.

Wiele tkanin jedwabnych nadaje się idealnie na wyjątkowe, ponadczasowe kreacje. Jedwab jest bardzo piękny – warto, by kobieta miała w swojej szafie jedną suknię czy koszulę jedwabną, dzięki którym będzie wyglądać idealnie podczas ważnych okazji.

Z kolei na przykład muślin jest idealną tkaniną jedwabną na lato. Jest delikatny, przewiewny, przyjemny – gniecie się mniej niż len, dzięki czemu wygląda bardzo elegancko podczas różnych okazji. Podobne właściwości ma krepa. Ta tkanina jedwabna jest bardzo delikatna, cienka i pięknie układa się na ciele, dzięki czemu jest idealna dla kobiet. Jeśli chodzi o odzież męską i np. koszule, warto zwrócić uwagę na jedwabne tkaniny żakardowe. Są one lepiej kryjące, z delikatnym połyskiem, dlatego mężczyzna będzie się w nich czuł komfortowo i elegancko.

Tkanina jedwabna nie nadaje się do prania w wysokich temperaturach, często też lepiej jest oddać ją do czyszczenia chemicznego niż wrzucić do pralki. To cena za nieprzeciętny wygląd, piękny połysk i niesamowitą gładkość. Nie zawsze jednak tak musi być, jeśli zależy nam na jakości jedwabiu, a jednocześnie łatwiejszej pielęgnacji tkaniny jedwabnej, możemy wybrać takie z domieszką innych włókien, dodających materiałowi trwałości.

Czy wybrać tkaninę 100% jedwab czy inną?

W sklepie internetowym Izpol dostępne są nie tylko tkaniny jedwabne z czystego jedwabiu, ale też jedwab z domieszką wiskozy, bawełny, elastanu i wielu innych włókien, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Każdy materiał jest szczegółowo opisany, więc klienci mają gwarancję, że tkanina to jedwab lub jedwab z domieszką: sklep wyraźnie zaznacza taką informację. Pod każdą z tkanin jedwabnych dostępnych w sklepie internetowym znajduje się jej opis, pozwalający poznać też jej właściwości. W zależności od tego, czy szukamy czegoś na oryginalną suknię, koszulę, czy może raczej apaszkę lub chustę, możemy zawęzić wyszukiwania w sklepie internetowym do konkretnego rodzaju materiału. Podstawą jest to, że z Izpol zawsze mamy pewność co do pochodzenia tkaniny jedwabnej oraz gwarancję wysokiej jakości niezależnie od składu.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Avatar of Redakcja InfozNeta.pl

Napisane przez Redakcja InfozNeta.pl

Szukasz ciekawych i unikalnych treści z internetu? Nasza strona internetowa oferuje szeroką gamę fascynujących artykułów, poradników i ciekawostek, które z pewnością zapewnią ci rozrywkę i informacje. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym internautą, czy doświadczonym weteranem sieci, na Ciekawostkach z internetu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

recman eleganckipanmlody offsite1

Elegancki Pan Młody – o czym nie może zapomnieć w stylizacji?

girl 2961959 640

Poznaj naturalne systemy włosów w praktyce