w

Jak zadbać o wygląd twarzy u mężczyzn?

close up portrait young bearded man looking camera

Skóra u mężczyzn dokładnie tak ja u płci pięknej potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji oraz zabiegów, aby zachować młody wygląd na dłużej. Odpowiednie zabiegi dobrane indywidualnie do skóry klienta w skuteczny sposób oczyszczają skórę z niedoskonałości, redukują oznaki starzenia takie jak zmarszczki, utrata jędrności skóry, zaburzone rysy twarzy, ubytki w tkance.

Budowa skóry mężczyzn

Zarówno budowa skóry kobiety jak i mężczyzny są takie same. Jednak występuje kilka znaczących różnic, które charakterystyczne są dla skóry Panów. Do głównych różnic w budowie skóry mężczyzn należą: grubsza warstwa rogowa, oddziaływanie testosteronu na gruczoły łojowe co prowadzi do większego przetłuszczania się skóry i większej ilości zaskórników i zmian zapalnych, większa ilość melaniny w skórze co prowadzi do ciemniejszego kolorytu skóry, budowa włókien kolagenowych powoduje, że skóra panów jest lepiej napięta ale i mniej elastyczna ze względu na mniejsza ilość włókien elastynowych, zmarszczki pojawiają się później ale są głębsze niż u kobiet.

Zabiegi poprawiające wygląd twarzy u mężczyzn

  • Oczyszczanie twarzy u mężczyzn – to jeden z najczęściej wybieranych przez Panów zabieg. Głównym celem zabiegów oczyszczających skórę twarz jest wygładzenie skóry, usunięcie zaskórników, złagodzenie stanów zapalnych, rozjaśnienie, dodanie skórze blasku i dotlenienie skóry.

Skutecznymi zabiegami, dającymi efekty bezpośrednio po zabiegu są: mikrodermabrazja korundowa, peeling kawitacyjny oraz zabiegi na bazie kwasów stosowanych osobno lub w mieszankach. Zabiegi zawsze dobierane są indywidualnie do stanu skóry i z wykluczeniem przeciwwskazań.

  • Zabiegi odmładzające – to druga grupa zabiegów chętnie wybieranych przez panów. Zabiegi te mają na celu zredukować oznaki starzenia w postaci: zmarszczek i bruzd, ubytków tkanki, wiotkości skóry, zaburzenia rysów twarzy i przebarwień.

Do najskuteczniejszych zabiegów należą: toksyna botulinowa, wolumetria twarzy u mężczyzn kwasem hialuronowym, stymulatory tkankowe, radiofrekwencja mikroigłowa, nici haczykowe i PDO.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Avatar of Redakcja InfozNeta.pl

Napisane przez Redakcja InfozNeta.pl

Szukasz ciekawych i unikalnych treści z internetu? Nasza strona internetowa oferuje szeroką gamę fascynujących artykułów, poradników i ciekawostek, które z pewnością zapewnią ci rozrywkę i informacje. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym internautą, czy doświadczonym weteranem sieci, na Ciekawostkach z internetu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

CSL 2.2 С3DL 1100x622 1

Profesjonalne szafki gastronomiczne ze stali nierdzewnej

adobestock 605996112 1

Problem z nadmiernie wysuszoną skórą – jak się go pozbyć? Co warto wiedzieć na temat pielęgnacji