Wybór właściwego akumulatora do wózka widłowego jest bardzo istotny, aby narzędzie to pracowało sprawnie i efektywnie. Każda bateria wymaga też profesjonalnego serwisowania.
Akumulatory trakcyjne służą do napędzania różnego rodzaju pojazdów, w tym wózków widłowych. Dzielą się na: kwasowo-ołowiowe, litowo-jonowe oraz żelowe. Szeroka oferta tego typu urządzeń dostępna jest tutaj: linkzpu.pl.
Akumulatory do wózków widłowych LINK BASIC
Poszukując akumulatorów trakcyjnych do wózków widłowych, warto zwrócić uwagę na modele z serii LINK BASIC. Przeznaczone są one do zasilania pojazdów o napędzie elektrycznym; oprócz wózków widłowych mogą to być maszyny czyszczące i wózki platformowe. Baterie te wyróżniają się wysoką efektywnością działania oraz prostotą obsługi. Ich unikalna konstrukcja i wykorzystanie wysoce zaawansowanej technologii produkcji sprawiają, że baterie trakcyjne zapewniają stały poziom energii potrzebnej do zasilania wózków o napędzie elektrycznym. Wykorzystywane więc mogą być w logistyce, handlu i przemyśle. Cechują się długą żywotnością (1600 cykli) i niezawodnością, co jest istotne dla użytkownika.
Akumulatory do wózków widłowych LINK POWER
Z kolei akumulatory trakcyjne LINK POWER Effect przeznaczone zostały do pojazdów elektrycznych pracujących w szczególnie ciężkich warunkach w systemie pracy wielozmianowej, przy krótkim czasie na kolejne ładowania. Baterie te posiadają specjalnie zaprojektowaną technologię wykorzystania włókien poliestrowych zastosowanych do produkcji płyty. Technologia produkcji włókien poliestrowych (osłony wielorurkowej) została zmodyfikowana, tak aby seria POWER Effect sprostała nawet najbardziej wymagającym zadaniom.
Akumulatory do wózków widłowych – obsługa serwis
Serwisowanie akumulatorów trakcyjnych powierzyć należy specjalistom pracującym na podstawie wytycznych producenta. Jednakże użytkownicy również wykonywać powinni określone czynności, gwarantujące trwałość i bezawaryjność baterii.
Co szczególnie istotne, akumulatory trakcyjne do wózków widłowych trzeba ładować od razu po rozładowaniu, nie dopuszczając jednocześnie do spadku poziomu naładowania poniżej 20 proc. pojemności znamionowej. Rozładowanie poniżej tej wartości, zwłaszcza do zera ma destrukcyjny wpływ na masę czynną, prowadząc do jej zużycia. Okresowo należy również sprawdzać i uzupełniać poziom elektrolitu.
GIPHY App Key not set. Please check settings