w

Atrakcje ślubne. Czym zaskoczyć gości weselnych?

atrakcje slubne dla gosci

Organizacja wesela często jest trudnym wyzwaniem dla Pary Młodej. Ten wymarzony dzień ma być wyjątkowy, a przecież wiele atrakcji, które powtarzają się na innych weselach, sprowadza wymarzone wesele do typowego wydarzenia. Czym zaskoczyć gości weselnych i w jaki sposób sprawić, żeby wesele było tym najlepiej zapamiętanym, a wszyscy uczestnicy będą się dobrze bawić? Poniżej kilka propozycji atrakcji ślubnych.

Wspólne zabawy weselne

Zabawy, które angażują gości do wspólnej zabawy, to nieodłączna część wielu wesel. Trudno wyobrazić sobie dobrą zabawę weselną, pomijając wspólne spędzenie czasu. Dzięki organizacji wspólnych zabaw czas spędzony będzie urozmaicony oraz sprawi, że goście będą mieć więcej okazji zapoznać się z osobami, których jeszcze nie znają. Podczas wyboru odpowiednich zabaw, warto pomyśleć o takich, które nie będą zbyt krępować gości.

Familiada

Ta gra z pewnością pozwoli lepiej poznać się obu rodzicom. Polega na wspólnej zabawie, w której bierze udział po pięć osób w dwóch drużynach. Najczęściej jedna drużyna tworzy się z osób po stronie rodziny panny młodej, a druga ze strony pana młodego. Zasady sprowadzają się do tych dobrze znanych z telewizji. Rozpoczynając grę, do pojedynku stają osoby 1:1, przy przyciskach, na zasadzie – kto pierwszy ten lepszy. Następnie drużyna zwycięzcy pierwszego pojedynku odpowiada na pozostałe pytania. W przypadku utraty pytania przechodzą na drużynę przeciwną. Najlepiej zdecydować się na pytania dotyczące młodej pary, goście będą bardziej zaangażowani.

Jaka to melodia

Ta gra, również dobrze znana z telewizji, pomoże zaangażować do wspólnej zabawy większą ilość osób. Polega na odgadywaniu tytułów piosenek oraz ich wykonawców. Zasady są bardzo proste. Wystarczy, że goście podzielą się w grupy (ilość osób dowolna) i będą zgłaszać chęć odgadywania melodii – umownie może funkcjonować zasada, że który z gości podniesie rękę, odpowiada na pytanie. Jeśli odpowie poprawnie, zdobywa punkty dla swojej drużyny. Warto określić, kiedy gra się kończy, pomoże to zwiększyć motywację uczestników do gry.

Szybkie planszówki

Wiele gier planszowych kojarzy się z wieloma godzinami przesiadywania przed planszą, jednak wybierając gry planszowe na wesele, możemy zdecydować się na te, które bawią, a niekoniecznie pochłaniają na długi czas. Dobrym wyborem może być jenga (drewniana wieża z klocków), szybka partyjka w chińczyka, Dobble, czy Wybuchające Kotki. Wiele gier karcianych pozwala na grę dorosłych oraz zaangażowanie do wspólnej zabawy młodszych gości.

Lampiony

Aby zadbać o romantyczny nastrój na weselu, można zdecydować się na lampiony weselne, które zbudują dobrą, wieczorną atmosferę. Do wypuszczania świecących lampionów można zaangażować gości. Budowanie wspólnej atmosfery będzie na pewno magiczne i zaangażuje gości do wspólnego oglądania światła na niebie.

Decydując się na tę atrakcję, należy pamiętać, że nie nadaje się ona do wykonania na każdej sali weselnej. Powinno się zwrócić uwagę, czy sala oraz jej podwórze zlokalizowana jest w pobliżu lasu. Jeśli tak, nie będzie dobrym pomysłem zapalanie lampionów ze względu na ryzyko pożaru. Pora roku również będzie kluczowa podczas wyboru tej atrakcji. Zimowa pora z pewnością ograniczy swobodne i przyjemne przebywanie na zewnątrz. W okresie zimowym goście z pewnością z mniejszą ochotą będą podziwiać świecące lampiony na zewnątrz.

Wspólny taniec z gośćmi weselnymi

Wspólny taniec to zwykle obowiązkowy punkt wesela, na który wszyscy goście czekają. Spodziewają się go i raczej taka forma tańca ich nie zaskoczy. Dla wielu młodych par to bardzo stresujący moment. Wymaga nauki, wielu godzin przygotowań, zwłaszcza jeśli Para Młoda nie należy do osób lubiących taniec.

A gdyby tak przełamać ten zwyczaj i zaskoczyć swoich gości inną formą pierwszego tańca? Z pewnością przełomowym momentem byłoby zorganizowanie tego tańca wspólnie z weselnymi gośćmi.

Organizując taki zaskakujący moment, można się do niego przygotować i przed weselem poprosić kilka gości do wspólnego rozpoczęcia wspólnego tańca. Pozostali goście, którzy zobaczą zaangażowanie innych gości, będą chętniej dołączać do tańczącego grona.

Polaroid i foto księga gości

Prawie na każdym weselu zatrudniony jest fotograf, który z pewnością wykona profesjonalne zdjęcia oraz zadba o uchwycenie najważniejszych momentów ceremonii, oraz zabawy na weselu. Warto jednak wybrać opcję udostępnienia gościom Polaroida oraz możliwość wcielenia się przez nich w rolę fotografów. Do tego zadania można również zaangażować młodszych gości.

Ta forma zabawy sprawi, że wiele momentów, o których nawet nie będziemy wiedzieć, zostanie uchwycona na szybkich zdjęciach. Polaroid wykonuje zdjęcia natychmiastowe, dlatego dobrym pomysłem będzie również utworzenie ściany do przypinania wykonanych przez gości zdjęć. W ten sposób powstanie piękna pamiątka w postaci foto księgi, która wykonają goście weselni.

9k= Artykuł powstał w ramach współpracy z Twój Dzień – firmą zajmującą się organizacją wesel, przyjęć ślubnych, imprez okolicznościowych.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Avatar of Redakcja InfozNeta.pl

Napisane przez Redakcja InfozNeta.pl

Szukasz ciekawych i unikalnych treści z internetu? Nasza strona internetowa oferuje szeroką gamę fascynujących artykułów, poradników i ciekawostek, które z pewnością zapewnią ci rozrywkę i informacje. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym internautą, czy doświadczonym weteranem sieci, na Ciekawostkach z internetu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

czarna mala lazienka i drewno

Małą, czarna łazienka z drewnem – czy to możliwe?

20231110114210 gabcd7c9ddd152f25b3eab87b1c04caae529cc64db912773c243c3cdbc6055c78615dc23ae178b8c164abc0978e49a3cf8555d9589986f960e2f413ba14f6c372 640.jpg

Dlaczego warto wykonać montaż kolców na ptaki Poznań?