w

Lecznicze piaski i wody czyli sanatoria w Gruzji

3f30ae40 f61c 11ec ba28

Od dawna Gruzja słynęła z uzdrowisk balneologicznych. Kurorty Borjomi i Tskaltubo zyskały światową sławę. Lokalne naturalne czynniki lecznicze – wody mineralne i radonowe charakteryzują się unikalnym składem chemicznym i właściwościami leczniczym

Leczenie sanatoryjne w Gruzji.

Uzdrowiska te mają charakter multidyscyplinarny, tj. przyjmować gości z różnymi chorobami. Wycieczka do Gruzji szlakiem uzdrowisk jest czymś z czego korzysta coraz więcej Europejczyków.

Specjalizacją Borjomi są choroby przewodu pokarmowego, zaburzenia przemiany materii, nerek i dróg moczowych, narządy oddechowe, narząd ruchu, układ krążenia, choroby ginekologiczne. Głównym profilem są choroby przewodu pokarmowego, które leczy się wodą ze źródeł mineralnych.

Tskaltubo – moc wód radonowych.

sanatoria w Gruzji

Ośrodek Tskaltubo specjalizuje się w leczeniu układu mięśniowo-szkieletowego, sercowo-naczyniowego, nerwowego, moczowo-płciowego, skóry i ginekologii. Głównym czynnikiem leczniczym są wody radonowe, chlorkowo-wodorowęglanowo-siarczanowe i sodowo-magnezowo-wapniowe. Woda radonowa Tskhaltubo jest słabo radioaktywna, dlatego z zabiegów mogą korzystać nawet pacjenci, dla których inne kąpiele mineralne są przeciwwskazane. Są to wody termalne (33-35 stopni) radonowe wody mineralne, unikalne pod względem właściwości fizykochemicznych. Uważa się, że woda mineralna Tskhaltubo leczy następujące choroby: kończyn, obwodowego układu nerwowego, układu krążenia, skóry, metabolizmu, układu hormonalnego, ginekologiczne, reumatyzm, polio, porażenie mózgowe. Lecznicze znaczenie mają także jaskinie krasowe, posiadające własny mikroklimat; pozytywnie wpływają na pacjentów chorych na astmę oskrzelową, dusznicę bolesną, nadciśnienie, nerwice i przewlekłe zapalenie płuc.

Źródło Borjomi

Symbol Gruzji i słynna na całym świecie woda mineralna „Borjomi” to wyjątkowy lek naturalny, stosowany od ponad dwóch stuleci w leczeniu różnych chorób. Unikalna naturalna woda przyjmowana doustnie i wykorzystywana do zabiegów balneologicznych, może być przepisywana kobietom w ciąży i dzieciom.Woda mineralna Borjomi to leczniczy koktajl dobroczynnych mikroelementów i uniwersalny lek na wiele chorób. Już sama nazwa tej wody mineralnej stała się już dawno powszechnie znana. O Borjomi napisano wiele artykułów i prac naukowych. Woda mineralna z wąwozu Borjomi to wodorowęglan sodu o naturalnej mineralizacji 5,0-7,5 g/l i naturalnie zbilansowany skład witamin i minerałów. Warto jednak pamiętać, że nie ma uniwersalnej tabeli ani obliczenia dziennego spożycia mikroelementów dla organizmu osoby dorosłej lub dziecka. Liczba ta jest indywidualna dla każdej osoby i zależy od płci i wieku, masy ciała i cech ciała, obecności chorób i stylu życia. Dlatego podane w tabeli średnie normy spożycia mikroelementów odzwierciedlają jedynie ogólny obraz normy, ale jednocześnie wyraźnie pokazują, jak korzystna dla człowieka jest woda mineralna Borjomi.

W Wąwozie Borjomi zagospodarowano 9 studni produkcyjnych, w których można pozyskiwać leczniczą wodę mineralną. Ważne jest, aby ze wszystkich tych studni wydobywana była woda poprzez samorozładowanie, to znaczy woda mineralna nie jest wypompowywana na siłę, ale wykorzystywana jest dokładnie taka ilość wody, która jest naturalnie odnawiana. Oznacza to, że użycie wody mineralnej Borjomi do rozlewu nie uszczupla jej zapasów, ale pozwala zachować jej naturalną równowagę. Z całego świata ludzie przyjeżdżają do miasta Borjomi, aby poddać się leczeniu wodą mineralną o tej samej nazwie. Ta lecznicza woda jest wyjątkowa, ponieważ w jej składzie harmonijnie zawiera wszystkie niezbędne dla człowieka mikroelementy. Dzięki temu możliwe jest leczenie szerokiego zakresu chorób.

Bardzo trudno jest wymienić wszystkie choroby, z jakimi objawami radzi sobie woda mineralna Borjomi czy Tskaltubo. O możliwości poddania się leczeniu oczywiście należy skonsultować z lekarzem. Oferta sanatoryjna w Gruzji jest równie ciekawa jak w innych krajach. Jeśli ktoś szuka odrobiny egzotyki podczas wyprawy do sanatorium to warto rozpatrywać także dalszą podróż i prześledzić katalogi zawierające oferty wycieczki do Gruzji.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Avatar of Redakcja InfozNeta.pl

Napisane przez Redakcja InfozNeta.pl

Szukasz ciekawych i unikalnych treści z internetu? Nasza strona internetowa oferuje szeroką gamę fascynujących artykułów, poradników i ciekawostek, które z pewnością zapewnią ci rozrywkę i informacje. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym internautą, czy doświadczonym weteranem sieci, na Ciekawostkach z internetu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

20231130080219 download

Angielski na wyższym poziomie: rozbuduj swoje umiejętności językowe

depositphotos 569024064 l

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości na Mazurach?