w

Cudowny urlop na Kaszubach – czas na mentalny detoks we dwoje!

urlop dla dwojga gosciniec zagaje kaszuby warsztaty dla par

W życiu mamy wystarczająco dużo rozpraszaczy skutecznie utrudniających budowanie zdrowych relacji. Przez codzienną gonitwę jesteśmy zmęczeni, ospali i rozdrażnieni. Dodatkowo cyfrowy świat zakłóca nam skuteczną komunikację. Czy mamy na to remedium? Wielu z nas z niecierpliwością czeka na wakacyjny urlop, żeby w końcu spokojnie odpocząć i zapomnieć o codziennych problemach. Mamy pomysł na niezapomniane wczasy w sierpniu! Co powiecie na cudowny wypoczynek na Kaszubach połączony z mentalnym detoksem? Na Kaszubach nie tylko odpoczniecie od pracy i dźwięków miasta, ale i spędzicie razem wspaniały czas!

Wakacje na Kaszubach to błogi relaks na łonie natury i świadoma regeneracja

Jednym z atutów Kaszub jest wszechobecna zieleń. Jak okiem sięgnąć roztaczają się zielone lasy, pachnące łąki i żółcące się latem pola. Nic tak nie wpływa na dobre samopoczucie, jak dawka świeżego chlorofilu! Nasze fizyczne i emocjonalne zdrowie zależy w dużej mierze od bodźców zewnętrznych. Jeśli na co dzień jesteście uzależnieni od cyfrowych nośników informacji, a jedynym uspokajającym dźwiękiem jest sygnał wyłączającego się komputera, to z pewnością potrzebujecie mentalnego detoksu. Od dawna lekarze powtarzają, że natura ma uzdrawiającą moc. To nie jest utarty frazes! W krajach azjatyckich naturoterapię przepisuje się na receptę jako lek na różne schorzenia.

Wakacyjny urlop na Kaszubach możecie wykorzystać do odpoczynku na łonie natury. Taka świadoma regeneracja nie tylko dobrze wpłynie na wasze organizmy. Uwydatni także emocjonalne potrzeby na co dzień zagłuszane przez miejską machinę. Wykorzystajcie ten letni czas i dajcie się porwać magii Kaszub!

Urlop na Kaszubach na rowerze – w lesie i nad wodą

Jeśli zdecydujecie się na urlop na Kaszubach, z pewnością znajdziecie rodzaj wypoczynku dostosowany do waszych potrzeb. Przykład? Skoro wybieracie się do agroturystyki na Kaszubach, możecie bez wyrzutów sumienia zaszyć się na kilka dni w pensjonacie nad jeziorem na Kaszubach i codziennie odwiedzać pobliską plażę. Jeśli znudzi się wam ta najbliższa waszemu zakwaterowaniu, bez trudu znajdziecie inną – równie piaszczystą i spokojną. Kaszuby są znane z rozległych jezior i przepięknych szerokich plaż. Jeśli wolicie spędzać czas na spacerach we dwoje, mamy dla was dobrą wiadomość.

Kaszubskie lasy otwierają swoje podwoje dla wszystkich szukających wytchnienia w upalny dzień. Jeśli będziecie mieć szczęście, traficie na cykliczne kąpiele leśne, które organizuje np. Gościniec Zagaje położony w Krainie Jezior Miasteckich. Lubicie spędzać czas aktywnie i niestraszne wam długie rowerowe maratony? Wypożyczcie w siedlisku rowery i sprawdźcie, co czeka na was po drugiej stronie jeziora. Podczas cudownego urlopu na Kaszubach możecie korzystać do woli z okolicznych atrakcji – i tych naturalnych, i tych wspomaganych siłą człowieka.

Wakacje na Kaszubach to szansa na wzmocnienie waszej więzi

Urlop na Kaszubach warto wykorzystać na odpoczynek i świadomą regenerację. Nie chodzi nam wyłącznie o odnowę ciała i ducha, ale i o odbudowanie waszej relacji. Jeśli czujecie, że oddalacie się od siebie, a praca przesłania wam obraz bliskiej osoby, to najwyższy czas zadbać o związek. Wakacje na Kaszubach możecie więc połączyć z kameralnymi warsztatami dla dwojga. Takie mentalne spa można znaleźć malowniczym Gościńcu Zagaje. Ukierunkuje ono waszą relację i pozwoli na nowo odkryć własne potrzeby. Specjaliści i doświadczona psycholożka prowadzą autorskie warsztaty w pięknym pensjonacie na Kaszubach. Przewidziano je dla par, które:

 • w codziennym zabieganiu nie mają czasu dla siebie nawzajem,
 • czują, że ich intymność i bliskość są przytłoczone przez nawał obowiązków domowych i zawodowych,
 • chcą lepiej zrozumieć się nawzajem i umieć otwarcie rozmawiać,
 • szukają sposobu na pełne odprężenie i oderwanie się od codziennych obowiązków oraz szybkiego tempa życia,
 • pragną odbudować swoje relacje i stworzyć bezpieczne więzi,
 • potrzebują umiejętności słuchania i rozmawiania o swoich potrzebach i oczekiwaniach,
 • poszukują porady specjalistów, którzy pomogą spojrzeć na ich związek z nowej perspektywy,
 • mają wrażenie, że utknęli w trudnych sytuacjach i chcą dać sobie szansę,
 • zmęczyły się monotonią i rutyną,
 • pragną wprowadzić więcej radości i lekkości do swojego związku, zamiast napięcia i „cichych dni”,
 • marzą o znalezieniu czasu i przestrzeni tylko dla siebie,
 • chcą poprawić komunikację i umiejętność rozwiązywania problemów,
 • szukają pomocy w opanowaniu stresu i napięć między sobą,
 • przeżywają trudne momenty w związku i potrzebują wsparcia,
 • są „zmęczone sobą” i odczuwają „brak powietrza”,
 • chcą zrozumieć, jak radzić sobie w konfliktach i jak wnieść dobro do swojego związku,
 • pragną zbudować silny i trwały związek, który będzie solidnym fundamentem harmonijnego życia,
 • chcą zatrzymać się na chwilę, odpocząć w otoczeniu natury i zredukować poziom stresu,
 • wiedzą, że budowanie silnej relacji z drugą osobą wymaga oderwania się od elektronicznych „rozpraszaczy” i miejskiego zgiełku.

Połączenie odpoczynku na łonie natury z naturoterapią daje niesamowite efekty. Sesje terapeutyczne, naturoterapia, medytacje i ćwiczenia oddechowe to dobry pomysł, jeśli chcecie nauczyć się radzić sobie z trudnościami. Podczas cudownego urlopu na Kaszubach połączonego z kilkudniowymi warsztatami dla par znajdziecie spokój i wytyczycie właściwą ścieżkę waszej relacji. Odzyskacie też wzajemne zaufanie i bliskość. Wakacyjny odpoczynek na Kaszubach to idealna pora do odprężenia się i odzyskania równowagi w życiu. Pamiętajcie, że nic tak nie nastraja do pozytywnych zmian, jak bliskość natury i jej uspokajająca moc.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Avatar of Redakcja InfozNeta.pl

Napisane przez Redakcja InfozNeta.pl

Szukasz ciekawych i unikalnych treści z internetu? Nasza strona internetowa oferuje szeroką gamę fascynujących artykułów, poradników i ciekawostek, które z pewnością zapewnią ci rozrywkę i informacje. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym internautą, czy doświadczonym weteranem sieci, na Ciekawostkach z internetu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

shutterstock 2018550518

Wędkowanie, sporty wodne, rowery i… komfortowe apartamenty. Hel i jego propozycje dla aktywnych

okulary

Okulary przeciwsłoneczne – idealny dodatek na lato