w

Wędkowanie, sporty wodne, rowery i… komfortowe apartamenty. Hel i jego propozycje dla aktywnych

shutterstock 2018550518
Apartamenty Hel – widok na Hel z lotu ptaka

Hel to miasto położone w powiecie puckim, na cyplu Mierzei Helskiej. Jest to region bardzo popularny wśród turystów, na których czekają tam m.in. rozmaite możliwości aktywnego spędzania czasu, a także komfortowe, nowoczesne apartamenty nad morzem. Sprawdź, dlaczego Hel jest bardzo ciekawym pomysłem na urlop!

Hel to niewielkie, ale urokliwe miasteczko, które dzięki swojemu wakacyjnemu charakterowi oraz wyjątkowemu położeniu – na cyplu Mierzei Helskiej – co roku przyciąga spragnionych wypoczynku turystów. Ma na to wpływ m.in. bogata baza noclegowa. Dużą popularnością wśród przyjezdnych cieszą się m.in. Apartamenty Sun and Snow Hel – nowoczesne, komfortowe i świetnie urządzone. Jako przykład można tu podać Apartamenty Foka Hel przy ul. Steyera 16.

Wakacje na Helu to dobry pomysł zarówno dla osób nastawionych na błogie plażowanie, jak i dla bardziej aktywnych turystów, którzy nie wyobrażają sobie urlopu bez codziennej dawki ruchu. Sprawdzamy, co może znaleźć dla siebie na Helu ta druga grupa.

Hel – apartamenty dla fanów wędkowania

Półwysep Helski jest bardzo chętnie odwiedzany m.in. przez miłośników wędkowania. Otaczające Hel wody są pełne różnych gatunków ryb – najłatwiej jest złowić flądry, ale spotykane są także m.in. węgorze, dorsze oraz śledzie.

Wędkować w wodach Półwyspu Helskiego można na różne sposoby. Jednym z nich jest wynajęcie – za stosunkowo niewielkie pieniądze – kutra rybackiego i wypłynięcie nim na wody Bałtyku. W okolicach Helu działa też wiele firm organizujących turystyczne rejsy wędkarskie dla większych grup. Warto pamiętać, że w sezonie odbywa się tam również sporo różnego rodzaju zawodów wędkarskich, w których można spróbować swoich sił.

Apartamenty Hel – dla miłośników sportów wodnych

Mierzeja Helska jest określana mianem „polskiej mekki sportów wodnych”. Nic w tym dziwnego – na całym wybrzeżu trudno znaleźć miejsce o lepszych warunkach do uprawiania m.in. windsurfingu i kitesurfingu. Mają na to wpływ spokojne i ciepłe wody z rozległymi płyciznami, a także doskonałe warunki wietrzne.

W sezonie na całym Półwyspie Helskim funkcjonują liczne szkoły sportów wodnych oraz wypożyczalnie sprzętu dla dorosłych, dla dzieci oraz nastolatków. Jeśli ktoś chce zacząć swoją przygodę z windsurfingiem, Hel jest do tego znakomitym miejscem.

Rowerem przez Hel – apartamenty z widokiem na morze

Półwysep Helski jest jednym z najpopularniejszych kierunków letniego wypoczynku dla fanów jazdy na rowerze. Przebiega tam jeden z najstarszych, a zarazem najbardziej urokliwych szlaków rowerowych nie tylko na wybrzeżu, ale i w całej Polsce. Początkowo prowadził on w większości leśną drogą, która doczekała się jednak porządnej modernizacji – teraz jest to licząca łącznie 35 kilometrów trasa, którą pokonują całe rodziny. Jej punktem startowym jest port w Helu. Ścieżka przebiega przez miejsca pełne walorów kulturowych i krajobrazowych (głównie przez obszar Nadmorskiego Parku Krajobrazowego). Kończy się we Władysławowie, skąd pociągiem można dojechać do Trójmiasta.

Doskonałe warunki do wędkowania i uprawiania sportów wodnych, jedna z najpiękniejszych tras rowerowych w całej Polsce, a po wszystkich aktywnościach zachęcające do odpoczynku komfortowe apartamenty – Hel jest doskonałym miejscem na urlop! Nie czekaj, zarezerwuj nocleg właśnie w tym miasteczku i odpocznij!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Avatar of Redakcja InfozNeta.pl

Napisane przez Redakcja InfozNeta.pl

Szukasz ciekawych i unikalnych treści z internetu? Nasza strona internetowa oferuje szeroką gamę fascynujących artykułów, poradników i ciekawostek, które z pewnością zapewnią ci rozrywkę i informacje. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym internautą, czy doświadczonym weteranem sieci, na Ciekawostkach z internetu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

adobestock 605996112 1

Problem z nadmiernie wysuszoną skórą – jak się go pozbyć? Co warto wiedzieć na temat pielęgnacji

urlop dla dwojga gosciniec zagaje kaszuby warsztaty dla par

Cudowny urlop na Kaszubach – czas na mentalny detoks we dwoje!