w

Jak dopasować perukę do swoich potrzeb?

perukisyntetyczne

Naturalne peruki to lepszy wybór jeśli zamierzasz ze swojej nowoczesnej peruki damskiej korzystać codziennie. Peruka naturalna – jak sama nazwa wskazuje – stworzona jest z naturalnych włosów. Dzięki temu ma bardziej naturalny wygląd. Jednocześnie zachowuje się jak naturalne włosy, dlatego można ją stylizować i mieć inną fryzurę każdego dnia.

Włosy to wielu z nas bardzo ważny element wyglądu. Aby odpowiednio dobrać perukę do swoich potrzeb należy sobie odpowiedzieć na kilka pytań:

  • Czy zamierzasz mieć jedną perukę czy kilka?
  • Czy zależy Ci na jak najbardziej jej naturalnym wyglądzie?
  • Czy perukę chcesz nosić na co dzień, czy jako element niecodziennej stylizacji?
  • Czy zależy Ci aby zmieniać uczesanie Twojej naturalnej peruki po zakupie?
  • Jakim budżetem dysponujesz na zakup peruki?
  • Czy zależy Ci na trwałości peruki?

Peruka naturalna czy syntetyczna?

Odpowiedź czy lepsza dla Ciebie będzie peruka naturalna czy syntetyczna zależy przede wszystkim od tego, do jakich celów zamierzasz ją wykorzystywać. Jeżeli peruka ma być imprezowym gadżetem lub od czasu do czasu ma zmienić Twój codzienny look, to lepszym rozwiązaniem będzie peruka syntetyczna. Peruki syntetycznej nie można jednak praktycznie stylizować. Istnieją specjalne kosmetyki, które ułatwiają ładne ułożenie fryzury. Jednak nie można do stylizacji peruk syntetycznych używać urządzeń takich jak prostownica czy lokówka.

Peruka naturalna to większy wydatek niż peruka syntetyczna ze względu na koszt produkcji. Jednak jeśli będziesz odpowiednio pielęgnować peruką naturalną, z pewnością posłuży Ci wiele lat. Peruka naturalna jest bardziej od syntetycznej wrażliwa na odpowiednie warunki przechowywania. Należy ją przechowywać w suchym, zaciemnionym miejscu. Duże wystawienie na słońce lub działanie wilgoci (np. poprzez przechowywanie jej w łazience) znacznie zmniejszy jej trwałość.

Pomiar głowy przed dobraniem peruki

Właściwe dobranie rozmiaru peruki jest kluczowe dla późniejszego komfortu jej noszenia. Zbyt ciasna peruka damska będzie uciskać głowę, powodując dyskomfort i ból. Zbyt luźna peruka może się przesuwać na głowie. W ofercie naszego sklepu z perukami znajdziesz wiele rozmiarów czepków. Mały rozmiar czepka to wielkość od 51 do 54 cm, rozmiar średni 54 do 57 cm, a rozmiar duży to większy niż 57 cm. Do pomiaru głowy należy przygotować metr krawiecki. Prawidłowy pomiar jest taki sam dla peruki damskiej i męskiej. Zmierzyć trzeba obwód głowy zaczynając od przedniej linii włosów, następnie przeciągając taśmę nad uszami, zaokrąglając ją do wygięcia szyi pod kością potyliczną, a następnie wrócić do miejsca rozpoczęcia pomiaru. Jeśli masz swoje naturalne włosy to spłaszcz je najbardziej jak to możliwe przed pomiarem głowy.

Pamiętaj, że niezależnie na jaką perukę się zdecydujesz, jeśli potrzebujesz peruki ze względu na utratę włosów związaną z chorobą, to przysługuje Ci refundacja części kosztów z NFZ.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Avatar of Redakcja InfozNeta.pl

Napisane przez Redakcja InfozNeta.pl

Szukasz ciekawych i unikalnych treści z internetu? Nasza strona internetowa oferuje szeroką gamę fascynujących artykułów, poradników i ciekawostek, które z pewnością zapewnią ci rozrywkę i informacje. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym internautą, czy doświadczonym weteranem sieci, na Ciekawostkach z internetu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

WIATA

Wiata samochodowa – idealne miejsce dla Twojego auta

moorea 7603918 1280

Bora Bora – Polinezja Francuska – kiedy jechać na wczasy?